Про деякі питання профспілкового обліку
Розпочався новий навчальний рік. Для когось уже позаду хвилюючі моменти першого навчального дня у вищому навчальному закладів, для декого – перший робочий день у житті після закінчення “вишу”. Хтось змінив місце роботи, перейшовши з одного закладу освіти до іншого. Часто ми забуваємо, що на новому місці роботи після оформлення всіх документів необхідно стати на профспілковий облік. Як же це зробити?
У Законі «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності» визначено, що членство в профспілковій організації оформляється особистою заявою, і члени профспілки підлягають чіткому обліку. Для постановки на профспілковий облік працівнику необхідно мати профспілковий квиток, який має свій номер, і облікову картку члена профспілки з номером, ідентичним номеру квитка.
Облік членів Профспілки за обліковими картками ведеться у первинних організаціях закладів освіти нашої галузі.
Прийом на облік членів Профспілки проводиться головою первинної профспілкової організації, профорганізатором, або уповноваженою на це особою. Якщо ви член Профспілки працівників освіти і науки України і влаштувалися на роботу в один із закладів освіти, то вам необхідно звернутися до голови первинної організації із усною заявою про взяття вас на облік. Ви надаєте профспілковий квиток і облікову картку члена профспілки, яку отримали з попереднього місця роботи чи навчання.
Облікові картки членів профспілки зберігаються у профкомі. Голова профкому зробить відповідний запис у картці обліку і поверне вам тільки профспілковий квиток.
Трапляються випадки, коли немає одного із документів. Питання вирішується наступним чином. Коли ви не маєте облікової картки, вам можуть заповнити нову за даними вашого профспілкового квитка.
Якщо відсутній профспілковий квиток, але облікова картка оформлена належним чином (є відмітки про сплату членських внесків, усі підписи і печатки), то ви пишете заяву надати вам новий профспілковий квиток.
Інколи ви не маєте ні профспілкового квитка, ні облікової картки. Тоді ви можете звернутися на попереднє місце роботи чи навчання до голови первинної профспілкової організації з проханням підтвердити ваше профспілкове членство та сплату внесків через довідку, або отримати документи, які забули вам видати. Якщо такого підтвердження не буде, тоді пишете заяву у первинну профспілкову організацію за новим місцем роботи на прийняття вас у члени Профспілки, отримуєте новий профспілковий квиток і стаєте на профспілковий облік. Але так втрачаєте попередній профспілковий стаж.
У випадку, коли ви є членом іншої профспілки, слід зауважити, що профспілки – членські організації Федерації профспілок України — зобов’язані згідно зі Статутом взаємно визнавати профспілкове членство при переході членів з однієї до іншої профспілки. Їхні профспілкові квитки не підлягають обов’язковому обміну. Вас повинні ознайомити із Статутом Профспілки, запропонувати написати заяву про визнання статутних вимог та про порядок сплати профспілкових внесків. Після цього робиться запис у профспілковому квитку та обліковій картці про вашу належність до Профспілки працівників освіти і науки України.
А якщо ви не член Профспілки працівників освіти і науки України і ніколи ним не були? Тоді запрошуємо вас поповнити ряди Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України.
Будь з нами, і ти не будеш один! Разом ми захистимо свої права!
Шановні голови первинних профспілкових організацій!
Початок нового навчального року несе за собою певні зміни у складі трудового колективу: приходять молоді спеціалісти, працівники, які з тих чи інших причин змінили місце роботи тощо. Вам необхідно провести з такими працівниками бесіду, запропонувати стати на профспілковий облік або вступити до Профспілки працівників освіти і науки України. При цьому вам необхідно ознайомити їх із Статутом галузевої Профспілки, колективним договором, запропонувати відвідати сайт Чернігівської обласної організації Профспілки (www.pon.cn.ua), щоб зрозуміти роль Профспілки у житті трудових колективів і захисті прав кожного працівника освіти.
Заступник голови Чернігівської обласної організації
Профспілки працівників освіти і науки України Ніна Дудка
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ