13315Згідно з пп.169.1.1. ст. 169 Податкового кодексу України, будь-який платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

А також, на зменшення відповідно до пп.169.1.2. у розмірі, що дорівнює 100% суми пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 цього пункту, – для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, – у розрахунку на кожну таку дитину.

  • У 2025 році така пільга складає 1514, 0 гривень.

Зазначаємо, що відповідно до абзацу першого пп. 169.4.1 ПКУ, податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

У 2025 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 4240,00 грн.

Із 2025 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становитиме 3 028 гривень, а податкова соціальна пільга складатиме 1 514 гривень.

Податкова соціальна пільга застосовується лише до доходів у вигляді зарплати, які не перевищують 4 240 гривень.

Пільга не поширюється на доходи, отримані за цивільно-правовими договорами або інші види доходів.
pilga                                                                    Відділ правового захисту ЦК Профспілки

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>