ПОСТАНОВА

президії комітету Чернігівської обласної організації

Профспілки працівників освіти і науки України

23 грудня 2011 року

Про роботу профкому первинної профспілкової

організації працівників Чернігівського державного

технологічного університету щодо здійснення статутних

завдань із захисту трудових, соціально-економічних

прав та інтересів працівників.

Первинна профспілкова організація здійснює свою роботу згідно Статуту галузевої Профспілки, Положення про первинну профспілкову організацію працівників ЧДТУ, рішень власної звітно-виборної конференції.

Загальна кількість працівників вищого навчального закладу на 01.12.2011 року складає 848 чол. На обліку у первинній профспілковій організації працівників освіти і науки України Чернігівського державного технологічного університету стоїть 337 членів профспілки, що становить 39,7% відсотка від працюючих . Тільки 56,5 % технічних працівників є членами профспілки.

У зв’язку з приєднанням до ЧДТУ двох інших ВНЗ (Чернігівського державного інституту права, соціальних технологій та праці і Чернігівського комерційного технікуму) в одному вузі утворилося три первинні організації різних профспілок.

Первинна профспілкова організація ЧДТУ бере участь у вирішенні трудових, соціально-економічних питань працівників.

Голова профкому є членом вченої ради, входить до складу атестаційної, конкурсної комісій, комісій з питань перевірки знань з охорони праці та з трудових спорів. Участь голови профспілкової організації у засіданнях ректорату, роботі вченої ради, конкурсних комісіях сприяє оперативному інформуванню членів профспілки про поточну ситуацію, впливає на прийняття рішень на користь працівників.

Робота профкому планується і здійснюється згідно Статуту галузевої Профспілки, власних рішень, рішень вищих за підпорядкуванням органів та звітно-виборної конференції.

Щорічно на засіданнях профкому слухаються питання щодо діяльності організації з різних напрямів та забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників вузу.

За участі профкому розроблено і погоджено на засіданні профкому, а потім прийнято на конференції трудового колективу правила внутрішнього розпорядку університету.

З профкомом узгоджують посадові обов’язки працівників, посадові оклади працівникам, штатні розписи.

На засіданні профкому 08.02.2010 року прийнято рішення делегувати голові профкому частину повноважень комітету щодо вирішення оперативних питань, а саме: для письмового погодження внутрішніх документів університету у відповідності до положень колективного договору.

У первинній профспілковій організації значна увага приділяється укладанню колективного договору. Щороку на конференції трудового колективу здійснюється аналіз стану його виконання і приймається новий.

Колективний договір університету встановлює термін виплати заробітної плати, розміри та порядок виплати надбавок, доплат, премій, винагороди, матеріальної допомоги, передбачає додаткові відпустки, врегульовує питання робочого часу, розподілу навчального навантаження, містить інші норми, спрямовані на соціально-економічний захист працівників, ним передбачено ряд додаткових гарантій працівникам у сфері нормування праці і робочого часу.

Усі науково-педагогічні працівники забезпечені ставками заробітної плати. Посадові оклади встановлені в межах визначених законодавством.

Колективним договором вирішено здійснення доплат за наукові ступені кандидата та доктора наук, а також за вчені звання доцента, професора, старшого наукового співробітника у максимальних розмірах.

Виплачуються надбавки за вислугу років, допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту».

Протягом останніх двох років за рахунок коштів спеціального фонду отримували матеріальну допомогу на оздоровлення деякі непедагогічні працівники університету.

Педагогічним працівникам виплачується винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у розмірі до 50% посадового окладу.

Використовується можливість для встановлення за рахунок спеціального фонду надбавок за складність і напруженість у роботі. Доплата за роботу в нічний час виплачується в розмірі 40 % окладу, як передбачено Галузевою угодою.

У колдоговорі передбачена можливість працівникам та їх дітям здійснювати оплату за навчання у закладі зі знижкою .

Профком працівників значну увагу приділяє оздоровленню працівників і їх дітей.

Первинна організація університету бере участь у обласному конкурсі на кращу районну, міську, вузівську організації Профспілки. Два роки поспіль вона є переможцем серед первинних організацій працівників вищих навчальних закладів.

Керівництво вузу частково сприяє створенню належних умов для діяльності профкому.

Разом з тим, є ряд питань, які необхідно вирішити для здійснення основної функції профкому – захисту інтересів членів профспілки.

Недостатньо проводиться інформаційна робота серед членів профспілки, робота по залученню працівників у члени Профспілки. Для покращення діяльності організації у питаннях захисту трудових прав працівників, їх соціально-економічних інтересів профком не використовує таку форму роботи, як навчання профспілкового активу. Колективний договір не використовується як мотиваційний фактор для вступу у Профспілку працівників освіти і науки України.

Не вирішується питання виплати 20-ти відсоткової надбавки педагогічним працівникам. Не дивлячись на те, що передбачено колективним договором, не відраховуються 0,3% на культурно-масову, фізкультурну роботу .

Не завершена робота по налагодженню обліку членів Профспілки.

Профком працівників вузу не забезпечений окремим приміщенням з обладнанням, зв»язком, опаленням і освітленням.

У зв»язку із наявністю трьох первинних організацій у вузі на день перевірки не всі положення колективного договору відповідали законодавчим нормам.

Президія комітету обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України

ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Інформацію про роботу первинної профспілкової організації працівників Чернігівського державного технологічного університету щодо здійснення статутних завдань із захисту трудових , соціально-економічних прав та інтересів працівників взяти до відома.

2. Звернути увагу профспілкового комітету університету на значне зниження профспілкового членства серед працюючих та недостатню роботу по залученню працівників до вступу в члени Профспілки працівників освіти і науки України.

3. Профкому Чернігівського державного технологічного університету:

3.1. Брати участь у бюджетному процесі при складанні та затверджені вищим навчальним закладом кошторисів, планів асигнувань, використання бюджетних коштів, в тому числі через їх погодження.

3.2. Вжити заходів для усунення положень колективного договору, які не відповідають законодавчим нормам, до моменту його реєстрації.

3.3. Посилити інформаційну роботу серед членів профспілки. До 01.02.2012 року створити Школу профспілкового активу. На засіданні профкому затвердити Положення та навчальний план Школи на 2012 рік.

3.4. Розробити і затвердити на засіданні профкому заходи щодо посилення роботи з мотивації і збільшення профспілкового членства серед працівників університету. З метою залучення працівників університету у члени Профспілки працівників освіти і науки України до 1.02.2012 року організувати і провести зустрічі з членами профспілок держустанов та працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг.

3.5. Розмежувати повноваження профкому і голови профкому при погодженні усіх нормативних документів, що передбачено Кодексом Законів про працю, колективним договором та Правилами внутрішнього розпорядку.

3.6. Домагатися обов’язкового відрахування коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі 0,3 відсотка фонду оплати праці.

3.7. До 01.02.2012 року забезпечити виконання постанови президії ЦК Профспілки від 26.05.1992 «Про порядок обліку членів профспілки, збереження та видачі профспілкових документів».

3.8. Звернутися до ректорату університету з проханням виділення окремої кімнати для профкому первинної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

4. Профкомам вищих навчальних закладів вжити заходів для забезпечення трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників, щодо:

4.1. Виплати 20-ти відсоткової надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам усіх вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

4.2. Встановлення доплати науково-педагогічним працівникам за вчене звання доцента в максимальних розмірах.

4.3. Здійснення оплати праці працівникам вищих навчальних закладів IV рівня акредитації та за статус національного відповідно до п. 6.3.19 Галузевої угоди.

4.4. Виплати матеріальної допомоги, в тому числі на оздоровлення, в розмірі до одного посадового окладу відповідно до п. 8.3.2 Галузевої угоди та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 всім категоріям працівників.

4.5. Виплати педагогічним працівникам винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання обов’язків у розмірі посадового окладу відповідно до п. 8.3.1 Галузевої угоди.

4.6. Виплати науково-педагогічним та науковим працівникам допомоги в розмірі 6 посадових окладів з урахуванням надбавок і доплат при виході їх на пенсію відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

4.7. Забезпечення відповідності положень колективних договорів вищих навчальних закладів нормам Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки.

4.8. Дотримання норм законодавства при визначенні чисельності науково-педагогічних працівників за загальним та спеціальним фондами, диференціації начального навантаження між посадами науково-педагогічних працівників з дотриманням вимог Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 02.06.1993 № 161, через положення колективних договорів.

5. Комітету обласної організації Профспілки:

5.1. Забезпечити посилення соціального захисту працівників навчальних закладів щодо встановлення законодавчо визначених трудових, соціально-економічних гарантій, визначення розмірів посадових окладів за всіма розрядами Єдиної тарифної сітки з урахуванням посадового окладу працівника першого тарифного розряду на рівні мінімальної заробітної плати, поширення 20-ти відсоткової надбавки за престижність педагогічної праці на науково-педагогічних працівників при прийнятті законопроекту про Державний бюджет на 2012 і наступні роки.

5.2. Забезпечувати контроль за виконанням чинного законодавства, Галузевої угоди, постанов пленумів, президії ЦК Профспілки, власних постанов в частині трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників.

5.3. Домагатися дотримання норм статті 39-1 Кодексу законів про працю України щодо переукладення трудових договорів з науково-педагогічними працівниками, в тому числі після досягнення ними пенсійного віку.

5.4. Активізувати роботу щодо необхідності розробки міністерствами соціальної політики та освіти і науки, молоді та спорту кваліфікаційних характеристик та кваліфікаційних вимог за посадами педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Голова                            Т.А.Матвеєва

 

Довідка

про роботу профкому первинної профспілкової організації працівників Чернігівського державного технологічного університету щодо здійснення статутних завдань із захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників.

Первинна профспілкова організація здійснює свою роботу згідно Статуту галузевої Профспілки, Положення про первинну профспілкову організацію працівників ЧДТУ, рішень власної звітно-виборної конференції. До структури первинної організації входить профком із 9 осіб та 36 профгруп.

Загальна кількість працівників вищого навчального закладу на 01.12.2011 року становить 848 чол. На обліку у первинній профспілковій організації працівників освіти і науки України Чернігівського державного технологічного університету (голова Кайдаш М.Д.) стоїть 337 членів профспілки, що становить 39,7% відсотка від працюючих . Питання членства розглядалося на засіданні профкому 29.10.2010 року «Про профспілкове членство працівників ЧДТУ» та у травні 2011 року «Про посилення мотивації профспілкового членства». У члени профспілки наприкінці 2010 року вступили 5 працівників, у 2011 році – 3. У члени профспілки приймаються працівники на засіданні профкому, про що свідчать протоколи засідань. Аналіз профспілкового членства показав, що найбільше не членів профспілки серед обслуговуючого персоналу ( котельня, водії). Тільки 56,5% технічних працівників є членами профспілки. Однією із причин є велика плинність кадрів серед обслуговуючого персоналу. За 2011 рік звільнилися 81 працівник, хоча за ініціативи адміністрації не звільнено жодного працівника. Серед викладацького складу найменше членів профспілки на кафедрі фінансів: із 17 осіб тільки 3 члени профспілки.

У зв’язку з приєднанням до ЧДТУ двох інших ВНЗ (Чернігівського державного інституту права, соціальних технологій та праці і Чернігівського комерційного технікуму) в одному вузі утворилося три первинні організації різних профспілок. 220 працівників є членами інших профспілок: 160 членів профспілки держустанов ( працюючих у інституті 237 осіб) та 60 членів профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг ( працюючих у коледжі 76 осіб).

Всього на 01.12.2011 року у вузі 399 педагогічних та науково-педагогічних працівників. Серед науково-педагогічних працівників, кандидатів та докторів 178 осіб, доцентів та професорів – 107. Серед викладацького складу 7 осіб має статус молодого спеціаліста.

Первинна профспілкова організація ЧДТУ бере участь у вирішенні трудових, соціально-економічних питань працівників.

Голова профкому є членом вченої ради, входить до складу атестаційної, конкурсної комісій, комісій з питань перевірки знань з охорони праці та з трудових спорів. Участь голови профспілкової організації у засіданнях ректорату, роботі вченої ради, конкурсних комісіях сприяє оперативному інформуванню членів профспілки про поточну ситуацію, впливає на прийняття рішень на користь працівників.

Робота профкому планується і здійснюється згідно Статуту галузевої Профспілки, власних рішень, рішень вищих за підпорядкуванням органів та звітно-виборної конференції. У планах роботи у розділі «Робота по захисту трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників» передбачено ряд заходів, здійснення яких сприяє соціально-економічному захисту працівників.

Щорічно на засіданнях профкому слухаються питання щодо діяльності організації з різних напрямів та забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників вузу.

Згідно з планом роботи заслуховувалися питання:

- про виконання постанови президії обласного комітету від 28.04.2011 року та спільної постанови президій ЦК профспілок бюджетної сфери від 18.04.2011 року «Про загострення соціально-економічної ситуації в бюджетній сфері у зв»язку з порушенням законодавства щодо оплати праці та заходи, спрямовані на її врегулювання»;

- Про проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з підготовки та внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо удосконалення надання бюджетними установами якісних послуг, гарантованих державою»;

- про дотримання адміністрацією університету Закону України «Про відпустки»;

- про організацію відпочинку працівників та їх дітей;

Профком здійснює контроль за дотриманням у вищому навчальному закладі вимог законодавства в частині ознайомлення працівників з правилами внутрішнього трудового розпорядку, роз’яснення їх прав і обов’язків, забезпечення необхідними для роботи засобами, інформування про умови праці, наявність небезпечних і шкідливих умов праці, про права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах.

За участі профкому розроблено і погоджено на засіданні профкому, а потім прийнято на конференції трудового колективу правила внутрішнього розпорядку університету.

З профкомом узгоджують посадові обов’язки працівників, посадові оклади працівникам, штатні розписи.

На засіданні профкому 08.02.2010 року прийнято рішення делегувати голові профкому частину повноважень комітету щодо вирішення оперативних питань, а саме: для письмового погодження внутрішніх документів університету у відповідності до положень колективного договору.

Інтереси працівників ураховуються при затвердженні графіків відпусток, розкладу занять шляхом погодження цих документів.

У первинній профспілковій організації значна увага приділяється укладанню колективного договору. Щороку на конференції трудового колективу здійснюється аналіз стану його виконання і приймається новий.

На засіданні профкому 28.10.2011 року було прийнято рішення про делегування членів комітету до складу робочої комісії по підготовці проекту

колективного договору. Проект колективного договору, який був підготовлений робочою комісією, враховує пропозиції працівників, профспілкового активу. Юрисконсультом обласної організації Профспілки проводилася його попередня експертиза на відповідність норм вимогам законодавства, Генеральної та Галузевої угод. 14.12.2011 року було схвалено проект угоди конференцією трудового колективу.

Колективний договір університету встановлює термін виплати заробітної плати, розміри та порядок виплати надбавок, доплат, премій, винагороди, матеріальної допомоги, передбачає додаткові відпустки, врегульовує питання робочого часу, розподілу навчального навантаження, містить інші норми, спрямовані на соціально-економічний захист працівників.

Розрахунок чисельності науково-педагогічних працівників здійснюється на підставі постанови КМУ № 1134 від 17 серпня 2002 р.

Зменшення обсягу прийому та недобір першокурсників на навчання у поточному навчальному році (близько 200 осіб) призвело до скорочення чисельності науково-педагогічних працівників на 25 штатних одиниць, але жоден працівник не був звільнений з роботи.

Науково-педагогічні працівники приймаються на роботу, як правило, на конкурсній основі на умовах контракту. У вузі не застосовується конкурс до молодих спеціалістів, жінок, які мають дітей до 3-х років.

Крім того, колективним договором передбачено ряд додаткових гарантій працівникам у сфері нормування праці і робочого часу.

Для науково-педагогічних працівників ЧДТУ, які навчаються в аспірантурі без відриву від виробництва, максимальне навантаження встановлене в кількості 450 годин, з метою створення сприятливих умов для захисту дисертацій в аспірантурі, докторантурі за рішенням вченої ради зменшується навчальне навантаження на 100 годин для аспірантів та на 200 годин для докторантів. Заборонено залучати зовнішніх сумісників і погодинників при неповній зайнятості штатних співробітників, за винятком випадків відсутності відповідного фахівця в штаті університету.

Розподіл навантаження між науково-педагогічними працівниками здійснюється на засіданнях кафедр за участі представників профспілкового комітету. Навчальне навантаження науково-педагогічним працівникам встановлюється в межах норми годин. Усі науково-педагогічні працівники забезпечені ставками заробітної плати. Посадові оклади встановлені в межах визначених законодавством.

Колективним договором передбачається ряд додаткових гарантій у сфері оплати праці. Адміністрацією та профкомом університету вирішено здійснення доплат за наукові ступені кандидата та доктора наук, а також за вчені звання доцента, професора, старшого наукового співробітника у максимальних розмірах.

Здійснюється контроль за дотриманням нормативних документів щодо сумарного обчислення стажу педагогічної роботи для виплати надбавок за вислугу років на посадах науково-педагогічних та педагогічних працівників. Як науково-педагогічним, так і педагогічним працівникам виплачуються надбавки за вислугу років, допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту».

Протягом останніх двох років за рахунок коштів спеціального фонду отримували матеріальну допомогу на оздоровлення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» деякі непедагогічні працівники університету. Крім того, на підставі заяв, надається матеріальна допомога з власних коштів закладу.

Педагогічним працівникам виплачується винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у розмірі до 50% посадового окладу.

Положення про надання грошової винагороди, преміювання і надання матеріальної допомоги погоджені з профкомом і є додатками до колдоговору.

Використовується можливість для встановлення за рахунок спеціального фонду надбавок за складність і напруженість у роботі. Зокрема, передбачені доплати: за завідування кафедрою працівникам, які не мають вченого звання професора – 20 % окладу; за виконання обов’язків заступника декана – 30 % окладу.

Доплата за роботу в нічний час виплачується в розмірі 40 % окладу, як передбачено Галузевою угодою. Працівникам котельні ЧДТУ встановлена доплата за роботу у вечірній час у розмірі 20 % окладу.

Згідно колдоговору 14 посад ( 35 працівників) підлягають страхуванню від нещасних випадків за рахунок роботодавця.

У колдоговорі передбачена можливість працівникам та їх дітям навчатись у закладі зі знижкою .

В університеті запроваджені виплати премій до ювілейних дат . За погодженням з профкомом обласною премією імені Георгія Вороного для науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів цього року у переддень свята Дня працівників освіти було нагороджено Корнієнко С.П. – доцента кафедри вищої математики і прикладної інформатики.

Профком працівників значну увагу приділяє оздоровленню працівників і їх дітей. З 01.09.2011 у вузі при медпункті відкрито ставку лікаря, який обслуговуватиме працівників. Щорічно діти оздоровлюються в оздоровчих таборах на березі моря, а дорослі члени профспілки на базі університету «Юність». За підсумками оздоровлення дітей профком ЧДТУ займає призові місця на рівні обласної організації у Всеукраїнському огляді оздоровлення дітей членів профспілки.

Первинна організація університету бере участь у обласному конкурсі на кращу районну, міську, вузівську організації Профспілки. Два роки поспіль вона є переможцем серед первинних організацій працівників вищих навчальних закладів.

Керівництво вузу частково сприяє створенню належних умов для діяльності профкому. Голова організації користується інтернетом безкоштовно. За кошти вузу було придбано багатофункціональний пристрій (сканер, принтер), прийнята заявка на придбання нового комп»ютера. Забезпечуються гарантії голові профкому для здійснення його повноважень. Виплата заробітної плати здійснюється у таких випадках у повному обсязі. Інформаційне забезпечення роботи профспілкової організації здійснюється через електронну пошту, мережу Інтернет. У первинній організації працівників є стенд профспілкової інформації, який знаходиться у доступному для членів профспілки місці.

Разом з тим, є ряд питань, які необхідно вирішити для здійснення основної функції профкому – захисту інтересів членів профспілки.

Недостатньо проводиться робота по залученню працівників у члени профспілки, інформаційна робота серед членів профспілки. Для покращення діяльності організації у питаннях захисту соціально-економічних інтересів працівників профком не використовує таку форму роботи, як навчання профспілкового активу. Колективний договір не використовується як мотиваційний фактор для вступу у Профспілку працівників освіти і науки України. Як результат, у технологічному університеті за останні роки втрати профспілкового членства склали більше 23 %. Станом на 01.01.1999 року при кількості працюючих 522 чол. кількість членів профспілки була 419 (80%), а станом на 01.09.2011 року при кількості працюючих 574 чол. кількість членів профспілки складала 325 ( 56,6%), сьогодні кількість працюючих суто по університету зменшилася і складає 543 працівника, а кількість членів профспілки – 337 (62%).

Не вирішується питання виплати 20-ти відсоткової надбавки педагогічним працівникам ВНЗ ІІІ-ІУ рівня акредитації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 березня 2011 р. № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I – II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування».

Не дивлячись на те, що передбачено колективним договором, профкому вузу не відраховуються 0,3% на культурно-масову, фізкультурну роботу відповідно до ст.44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Профком працівників вузу не забезпечений окремим приміщенням з обладнанням, зв»язком, опаленням і освітленням. Голова профкому не має місця для прийому членів профспілки.

Не завершена робота по налагодженню обліку членів Профспілки.

У зв»язку із наявністю трьох первинних організацій у вузі на день перевірки не всі положення колективного договору відповідали законодавчим нормам, на що було вказано юрисконсультом обкому профспілки.

Заступник голови                            Н.В.Дудка

Колективним договором вирішено здійснення доплат за наукові ступені кандидата та доктора наук, а також за вчені звання доцента, професора, старшого наукового співробітника у максимальних розмірах.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>