Підсумкова Колегія Міністерства: навчальні заклади до роботи готові
27 серпня 2013 року під головуванням Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника відбулося засідання підсумкової Колегії профільного міністерства. Тема обговорення – «Стан готовності загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року та впровадження державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти».
Захід відбувся за участю членів колегії, керівництва Профспілки працівників освіти і науки України та її організаційних ланок, представників МОНУ, делегацій від регіональних органів управління освітою, вчителів-методистів, науковців, педагогічних працівників. В засіданні Колегії взяла участь і голова Чернігівської обласної організації Профспілки Тетяна Матвеєва.
Із доповіддю про готовність до нового навчального року виступив Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник. У аналітичному зрізі очільник міністерства зупинився на ключових аспектах діяльності щодо впровадження нових стандартів освіти. Зокрема, було зроблено акценти на міжнародному досвіді оцінювання учнів, роботі методичної служби, соціально-емоційній складовій реформування освіти, інновацій у базовій школі, новітніх методах навчання, створення комп’ютерних комплексів тощо.
До обговорення долучилися представники від областей, учителі-практики, керівники управлінь освіти. Кожен бажаючий мав змогу висвітлити актуальні питання середньої освіти свого регіону.
Питання соціально-економічних стандартів у своїй доповіді підняв Голова Профспілки Георгій Труханов. Він, зокрема, зазначив, що передбачені в Державному бюджеті 2013 року обсяги видатків на освіту є недостатніми для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати в установлених законодавством розмірах.
«За оперативними даними організаційних ланок Профспілки додаткова потреба місцевих бюджетів становить близько 5,3 мільярдів гривень, з них 2,9 – на заробітну плату освітян», – наголосив Георгій Федорович.
Також було сказано, що розрив між мінімальною зарплатою та посадовим окладом працівника першого тарифного розряду на сьогодні складає 295 гривень, а середній розмір посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників станом на червень поточного року складає лише 45% від законодавчо встановленого рівня. Тобто, питання подальшого підвищення в поточному році розміру базового посадового окладу ЄТС залишається не вирішеним.
Очільник Профспілки висловив сподівання на розуміння міністерствами фінансів, соціальної політики, економічного розвитку та Урядом значимості піднятих проблем і передбачення необхідних видатків на наступний рік для забезпечення нормального перебігу навчально-виховного процесу, дотримання трудових та соціально-економічних прав працівників та студентської молоді.
Загалом, у ході засідання було вирішено доопрацювати проект рішення колегії, внести пропозиції виступаючих та донести до відома громадськості.
За матеріалами прес-служби
Профспілки працівників освіти і науки України
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Пошук за датою
Листопад 2024 П В С Ч П С Н « Жов 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ