27 серпня 2013 року під головуванням Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника відбулося засідання підсумкової Колегії профільного міністерства. Тема обговорення – «Стан готовності загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року та впровадження державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти».

Захід відбувся за участю членів колегії, керівництва Профспілки працівників освіти і науки України та її організаційних ланок, представників МОНУ, делегацій від регіональних органів управління освітою, вчителів-методистів, науковців, педагогічних працівників. В засіданні Колегії взяла участь і голова  Чернігівської обласної організації Профспілки Тетяна Матвеєва.

Із доповіддю про готовність до нового навчального року виступив Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник. У аналітичному зрізі очільник міністерства зупинився на ключових аспектах діяльності щодо впровадження нових стандартів освіти. Зокрема, було зроблено акценти на міжнародному досвіді оцінювання учнів, роботі методичної служби, соціально-емоційній складовій реформування освіти, інновацій у базовій школі, новітніх методах навчання, створення комп’ютерних комплексів тощо.

До обговорення долучилися представники від областей, учителі-практики, керівники управлінь освіти. Кожен бажаючий мав змогу висвітлити актуальні питання середньої освіти свого регіону.

Питання соціально-економічних стандартів у своїй доповіді підняв Голова Профспілки Георгій Труханов. Він, зокрема, зазначив, що передбачені в Державному бюджеті 2013 року обсяги видатків на освіту є недостатніми для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати в установлених законодавством розмірах.

«За оперативними даними організаційних ланок Профспілки додаткова потреба місцевих бюджетів становить близько 5,3 мільярдів гривень, з них 2,9 – на заробітну плату освітян», – наголосив Георгій Федорович.

Також було сказано, що розрив між мінімальною зарплатою та посадовим окладом працівника першого тарифного розряду на сьогодні складає 295 гривень, а середній розмір посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників станом на червень поточного року складає лише 45% від законодавчо встановленого рівня. Тобто, питання подальшого підвищення в поточному році розміру базового посадового окладу ЄТС залишається не вирішеним.

Очільник Профспілки висловив сподівання на розуміння міністерствами фінансів, соціальної політики, економічного розвитку та Урядом значимості піднятих проблем і передбачення необхідних видатків на наступний рік для забезпечення нормального перебігу навчально-виховного процесу, дотримання трудових та соціально-економічних прав працівників та студентської молоді.

Загалом, у ході засідання було вирішено доопрацювати проект рішення колегії, внести пропозиції виступаючих та донести до відома громадськості.

За матеріалами прес-служби
Профспілки працівників освіти і науки України

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>