Обговорюємо наміри та пропозиції щодо реформування системи оплати праці працівників освіти
Для педагогічної громадськості актуальним є документ, який нещодавно оприлюднило Міністерство освіти і науки України для широкого обговорення, - «Візія майбутнього освіти і науки України». Цей документ є основою для подальшого розроблення стратегії освіти до 2030 року.
Одночасно з цим документом почались дискусії щодо змін норм та оплати праці педагогічних працівників. Такі наміри викликають занепокоєння, бо на сьогоднішній день не виконується ряд законодавчих норм по оплаті праці педагогічних працівників.
18 липня у режимі відеоконференції відбулося розширене засідання президії комітету Чернігівської обласної організації за участі голів організаційних ланок. На порядок денний президії було винесене питання
«Про стан виконання законодавства про оплату праці працівників освіти та наміри її реформування».
Члени президії, проаналізувавши стан виконання законодавства з цього питання, відмітили, що вже четвертий рік не виконується стаття 61 Закону України «Про освіту» » щодо рівня оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників та постанова Кабінету Міністрів України № 822 від 10.07.2019 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», якою передбачалася поетапна реалізація названої статті головного освітянського закону в частині підвищення посадових окладів. І вона не скасована, лише вже ось чотири роки призупиняється її дія.
Врахувавши ситуацію, яка склалась в оплаті праці педагогів, президія прийняла звернення до Міністерства освіти і науки України та до Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій з проханням утриматись від «реформ» у сфері оплати та змін нормування праці. Забезпечити виконання ст. 61 Закону України «Про освіту» щодо рівня оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників, не змінювати норму, встановлену частиною третьою статті 24 Закону України «Про повну загальну середню освіту», частину другу статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту», згідно з якою реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення залишити без змін.
Президія звернулася до освітянської спільноти обговорити наміри та пропозиції щодо реформування системи оплати праці працівників освіти.Протягом минулого тижня у міських, районних, первинних профспілкових організаціях територіальних громад та закладів і установ освіти, не дивлячись на відпускну кампанію, відбулися засідання виборних органів, профспілкові збори. Більше 15 тисяч спілчан обговорили ситуацію, що склалася, прийняли власні звернення і направили їх до Міністерства освіти і науки України, Центрального комітету Профспілки та Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.
Висловлюємо особливу вдячність педагогічним колективам та профспілковим організаціям громад, які взяли активну участь у обговоренні даного питання і висловили свою позицію.
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ