Нова Українська школа: реалії та виклики. У Чернігові відбулась серпнева конференція освітян.
Близько 350 педагогічних працівників з усієї Чернігівщини, а саме: представники закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої, фахової передвищої освіти, методичної служби районів, міст, громад, керівники місцевих органів управління освітою, голови організаційних ланок Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, взяли участь у цьогорічній обласній серпневій конференції педагогічних працівників «Нова Українська школа: реалії та виклики», що відбулася 21 серпня на базі Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва.
Освітянську спільноту області з початком нового навчального року та державними святами, що наближаються, щиро привітали в. о. голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова та перший заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук і вручили почесні відзнаки обласної державної адміністрації та обласної ради.
Модератором конференції виступив начальник Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації Микола Конопацький, який проаналізував результати впровадження реформи Нової української школи в закладах освіти Чернігівщини, а також підготовку до нового навчального року.
Микола Конопацький наголосив, що цього року на рівні області кошти державного бюджету спрямовано на розвиток освітньої галузі, зокрема на облаштування початкових класів сучасними меблями та комп’ютерним обладнанням; оснащення опорних шкіл кабінетами природничого та математичного напрямів, мультимедійними засобами навчання; забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов закладів освіти, придбання шкільних автобусів, послуг з доступу до мережі Інтернет, спеціальних автомобілів, призначених для надання додаткових психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг працівниками інклюзивно-ресурсних центрів; підвищення кваліфікації понад 800 педагогічних працівників, які працюватимуть у 2019/2020 навчальному році.
Під час конференції педагогічною громадськістю обговорено актуальні питання розвитку освіти області. Виступаючі зазначили, що Концепція Нової української школи передбачає зміни у ставленні не лише до учня, а й до вчителя. Адже саме він є ключовою фігурою в освіті та провідником змін.
До роботи конференції долучилась голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Тетяна Матвєєва, яка висловила свої думки з приводу сучасної ситуації в освіті області. Зокрема зазначила таке:
Сьогодні ми стартуємо у новий 2019-20 навчальний рік. Підводимо підсумок зробленого у попередньому навчальному році, накреслюємо стратегію і тактику розвитку освітньої галузі області на найближчу перспективу.
В рамках реалізації нового Закону «Про освіту» держава здійснювала реформу нової української школи. Як зазначала міністр освіти Лілія Гриневич: «У цей час ми багато вимагаємо від вчителів і ми маємо робити їм крок назустріч, показати, що ми підтримуємо їхні зусилля та бажання змін». Повага до вчителя, працівників освіти, освіти в цілому повинні стати основою роботи усіх владних структур і не тільки у наступному навчальному році.
Протягом минулого навчального року були досягнуті певні результати у відстоюванні соціально-економічних інтересів членів Профспілки, налагоджувалися відносини із соціальними партнерами для досягнення позитивного результату.
По-перше, у цьому році майже не було проблеми несвоєчасної виплати відпускних педагогічним працівникам, збільшився відсоток виплати надбавки за престижність, у 17 районах, містах і ОТГ виплачені оздоровчі обслуговуючому персоналу. Нам вдалось не допустити масового відправлення працівників у відпустки за власний рахунок. На підвищення ролі та авторитету педагога в області спрямовані щорічні премії Софії Русової, Георгія Вороного, подібні премії в деяких районах та містах області.
Урядом прийнята низка постанов, одна із яких збільшує тривалість щорічної відпустки до 56 календарних днів вихователям закладів дошкільної та загальної середньої освіти, керівникам гуртків та іншим категоріям педпрацівників. Інша – збільшує на 10 % посадові оклади тим педагогічним працівникам, у яких не відбулось підвищення з 1 січня 2018 року.
Велась розмова на засіданні Уряду і про реалізацію ст. 61 Закону «Про освіту» щодо поетапного збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої категорії до чотирьох прожиткових мінімумів. З 1 січня наступного року планується поступове підвищення окладів до розміру, встановленого ст. 61 Закону «Про освіту».
Проект Закону «Про повну загальну середню освіту», який був підготовлений до прийняття теж давав педагогічним працівникам багато позитивного. На жаль він не був прийнятий.
Але та ситуація, яка склалась на сьогоднішній день, здивувала всіх. Міністерство фінансів, порушуючи всю нормативну базу, пропонує Кабміну підвищення заробітної плати вчителям проводити за рахунок скорочення їх чисельності. Обурює позиція про збільшення педагогічного навантаження вчителям до 20 годин, припинення фінансування за рахунок освітньої субвенції шкіл з кількістю учнів менше 40 та класів старшої школи з кількістю учнів менше 20. Не оминули пропозиції і вищу школу. Це зменшення обсягу державного замовлення, підвищення співвідношення «студент-викладач» у закладах вищої освіти всіх рівнів акредитації.
Вважаємо, що пропозиції щодо приведення Міністерством освіти і науки України нормативно-правових актів до вимог, запропонованих у листі Міністерства фінансів України, є протизаконними, що призведуть до повної руйнації системи освіти.
Освітянська Профспілка буде працювати з усіма гілками влади, а, особливо, з новим парламентом, щоб не допускати таких явищ. Ми вже зустрічались з негативними намірами Уряду у 2015 році. Але позиція освітянської громади не допустила таких негативних змін. Я впевнена, що і цей раз голос освітян буде почутий.
Хочу звернутись до Чернігівської обласної ради щодо прийняття звернення про недопущення реалізації антиконституційних ініціатив Мінфіну.
Також традиційно було проведено нагородження кращих представників педагогічних колективів області Почесними грамотами Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ