Міністр освіти і науки України Сергій Квіт зустрівся з обдарованою молоддю та освітянами Чернігова
Міністр освіти і науки України Сергій Квіт 26 травня відвідав з одноденною робочою поїздкою Чернігівщину. Перебування в обласному центрі для головного освітянина країни розпочалось із зустрічі з обдарованими учнями загальноосвітньої спеціалізованої школи фізико-математичного профілю №12 та їх педагогами-наставниками.
Поспілкуватись з талановитою молоддю завітали і начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Заліський, секретар Чернігівської міської ради Владислав Кухар, начальник Управління освіти міської ради Володимир Купріяненко.
Варто відзначити, що для зустрічі такого високого рівня цей заклад було обрано не випадково, адже школі є чим пишатись: серед учнів є чимало переможців найпрестижніших всеукраїнських та міжнародних інтелектуальних змагань. І все це завдяки зусиллям досвідченого та кваліфікованого педагогічного колективу. Відкриваючи зустріч, директор школи Василь Гопаченко презентував почесним гостям ключові аспекти роботи навчального закладу, ознайомив з основними досягненнями та здобутками колективу закладу.
Звертаючись до присутніх, Сергій Квіт відзначив:
- Ми живемо у час докорінних змін, зокрема у системі освіти. Саме тому для подальшого успішного розвитку необхідно проводити реформи. І Міністерством освіти і науки України зроблені важливі кроки у цьому напряму. Минулого року прийнято прогресивний Закон «Про вищу освіту», нещодавно схвалено Закон «Про наукову та науково-технічну діяльність». Завтра відбудеться презентація базового Закону «Про освіту» та «Про професійно-технічну освіту». Це є яскравим свідченням позитивних зрушень.
Міністр освіти і науки України відзначив роботу колективу та успіхи учнів, які своїми перемогами яскраво демонструють усю багатогранність талантів українського народу.
Сергій Квіт, звертаючись до підростаючого покоління, зазначив: «Ви ті люди, які зовсім скоро стануть національною елітою України. У майбутньому багато хто з вас стане науковцями, політиками, відомими діячами, які керуватимуть нашою державою. Тому бажаю вам завжди бути відповідальними, успішно реалізувати усі задуми та постійно самовдосконалюватись для процвітання нашої України!».
На завершення учні та педагоги мали змогу задати Міністру освіти і науки України питання, які їх найбільше хвилюють. І це не дивно, адже наближається до завершення навчальний рік, тому багатьох цікавили новації цьогорічної вступної кампанії, скорочення кількості ВНЗ в Україні, особливості розподілу бюджетних місць, підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Під час перебування в обласному центрі Міністр освіти і науки України Сергій Квіт також побував у Чернігівському вищому професійному училищі побутового обслуговування, де зустрівся з педагогічною громадськістю області. На зустрічі з міністром була присутня голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Тетяна Матвеєва, яка також долучилася до обговорення цього надважливого питання. У світлі реформування системи освіти України ключовим питанням спілкування стало обговорення проекту Закону України «Про освіту» та «Про професійно-технічну освіту».
На початку спілкування Сергій Квіт відзначив: «У контексті процесу реформування освітньої галузі надзвичайно важливо, щоб освіта розвивалась синхронно на різних рівнях в усіх регіонах України».
Сергій Квіт детально проаналізував ключові зміни у сфері професійно-технічної освіти. Міністр освіти і науки України акцентував увагу на важливості налагодження тісної співпраці між ПТНЗ та роботодавцями, що дозволить готувати спеціалістів за тими спеціальностями, які реально потрібні сьогодні на ринку праці. З цією метою в областях будуть створюватись регіональні багатопрофільні центри професійної освіти, що сприятиме оптимізації мережі професійно-технічних закладів відповідно до потреби індустрії. Крім того, паралельно будуть діяти ради стейкхолдерів, тобто тих, хто відповідає за розвиток економіки в регіоні, і дійсно зацікавлений у випускниках певних спеціальностей.
Також Сергій Квіт наголошував на важливості розвитку дуальної освіти та активного впровадження у освітню діяльність принципу навчання протягом життя.
Освітян у свою чергу цікавили питання щодо видачі випускникам дипломів нового зразка, особливостей функціонування початкової школи та старшої профільної школи в контексті нового законодавства. Крім того, присутні запитували про новації у сфері наукової діяльності, особливості функціонування коледжів, виплати стипендій учням ПТНЗ. Особливе зацікавлення у присутніх викликало питання діяльності сільських шкіл, що є надзвичайно актуальним для нашої області. Відповідаючи на це питання, Сергій Квіт зазначив: «Принципова позиція Міністерства освіти і науки України полягає у тому, що початкову освіту дитина повинна отримати там, де вона проживає».
На завершення зустрічі Сергій Квіт подякував усім присутнім за конструктивний діалог та побажав успіхів у подвижницькій педагогічній діяльності.
У другій половині дня Міністр освіти і науки відвідав Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка та Чернігівський національний технологічний університет, де обговорив зі студентською молоддю та професорсько-викладацьким складом актуальні питання реформування вищої освіти та шляхи реалізації законодавчих новацій. Завершився візит Сергія Квіта зустріччю з молодими науковцями у Чернігівському колегіумі.
За матеріалами сайту Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Пошук за датою
Листопад 2024 П В С Ч П С Н « Жов 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ