Контроль за виконанням обласної Угоди та колективних договорів у пріоритеті діяльності організаційних ланок
Відбулося чергове засідання президії комітету Чернігівської обласної організації профспілки. На порядок денний було винесене питання про виконання Угоди між управлінням освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації і Чернігівською обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України.
Доповідач з даного питання юрисконсульт обласної організації Олексій Лугина зазначив, що із часу укладення Угоди відбулись зміни у законодавстві. Третій рік освітній процес здійснюється в умовах воєнного стану.
Після створення ОТГ та профспілкових організацій на їх рівні виникла необхідність укладення колективних договорів на рівні громад. Майже усі профспілкові організації уклали такі колективні договори. Відсоток охоплення працівників колективними договорами становить 99,56 %.
Водночас надання фінансової автономії закладам освіти та пов’язану з цим ліквідацію відділів освіти зумовило втрату актуальності колективних договорів з відділами освіти у деяких громадах. З одного боку така ситуація потребує розширення предмета регулювання у колективних договорах закладів освіти, як розпорядників коштів, але з іншого боку виникає потреба укладення колективних договорів і угод безпосередньо з місцевими радами, оскільки саме вони формують мережу закладів, затверджують кошториси і штатні розписи.
Далі доповідач зупинився на основних розділах Угоди, які часто застосовуються профспілковими організаціями для захисту працівників. Він зазначив, що у деяких роботодавців склалась ілюзія, що в умовах воєнного стану дотримання норм колективних договорів і Угод, як і норм законодавства щодо погодження з профспілкою ряду документів і дій, необов’язкове. Навів приклади захисту прав членів Профспілки через порушення роботодавцями норм Угоди в закладах освіти деяких громад.
Після обговорення члени президії прийняли рішення з даного питання, яким зобов’язали керівників організаційних ланок проаналізувати стан переукладення колективних договорів закладів освіти, забезпечити розширення правового регулювання колективних договорів тих закладів, які переходять на фінансову автономію, і більш принципово ставитись до дотримання роботодавцями норм укладених ними колективних договорів і угод.
Президія заслухала інформацію про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей членів Профспілки влітку 2024 року та внесла зміни до показників бюджету комітету Чернігівської обласної організації Профспілки на 2024 рік.
За інформацією на виконання обласної Програми оздоровлення використано 2 млн. 64 тис. грн.Всього оздоровлено162 особи, із них – 70 дітей. На оздоровлення дітей членів Профспілки було залучено1 млн. 120 тис. грн. Кошти з профспілкових бюджетівсклали 628 тис.145 грн., батьків – 492 тис. 253 грн. На оздоровлення однієї дитини по обласній організаціїу середньому витрачено9971 грн.
Президія розподілила матеріальну допомогу членам Профспілки та розглянула ще ряд питань і прийняла відповідні рішення.
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ