“Цієї осені Львів відчинив свої двері для студентів нашого навчального закладу. Організаторами незабутньої подорожі стали голова профспілкової організації коледжу Лисенко О.В. і члени профкому Голуб Б., Балицька Г., Хланта Г., Мащенко К. Хоча поїздка була не довгою, але вражень нам вистачить на весь майбутній навчальний рік.

Приїхавши до Львова, ми змінили поїзд на екскурсійний автобус. Так почалась наша подорож по цьому загадковому європейському місту з багатовіковою культурою. Розглядаючи вулиці з вікон автобуса, ми спостерігали, як в архітектурних спорудах Львова відбилися три епохи: ренесанс, бароко і класицизм.

Першою нашою зупинкою був Кафедральний собор Святого Юра, який належить до Світової спадщини ЮНЕСКО. Збудований він був у XVIII ст. і є яскравим зразком барокової архітектури з національними рисами. Фасад собору обабіч головного входу прикрашений статуями митрополитів Афанасія і Лева та кінною статуєю св. Юрія-Змієборця, авторства відомого на весь світ українського скульптора Йогана Пінзеля. Храм є головною святинею Української греко-католицької церкви та резиденцією її митрополитів.

Наступною зупинкою нашого маршруту було Личаківське кладовище. Цей цвинтар є одним із найстаріших не тільки в Україні, а й у всій Європі. Історія не одного покоління львів’ян увічнена в кам’яних плитах і скульптурах цього некрополя. Крім заможних городян, тут поховані й видатні діячі української культури: І. Франко, С. Крушельницька, М. Шашкевич, В. Івасюк та ін. Личаківський цвинтар більше нагадує не звичайне кладовище, а парк із скульптурами, виконаними відомими польськими й українськими майстрами.

Останньою зупинкою першого дня був парк Високий замок, який є особливий тим, що розташований на високій лісистій горі у самому центрі Львова. Звідси місто вразило своєю безмежністю та оригінальністю, бо з гори, в іншому ракурсі, розкрилося перед нами у своїй багатогранній красі.

Наш другий день у Львові почався з пішохідної екскурсії містом. Побачених нами архітектурних і скульптурних пам’яток української культури вистачило б на 10 екскурсій. Це і Національний театр опери та балету, Успенська церква, Бернардинський костел, Домініканський собор, пам’ятник Д. Галицькому, А. Міцкевичу, І. Федорову та ін. Крім історико-культурних об’єктів, ми ознайомилися ще й із сучасними спорудами, які вразили нас не тільки зовнішнім і внутрішнім креативним виглядом, а й своїм неординарним змістовим навантаженням. Дивовижним відкриттям для нас став “Дім легенд”. Ми й досі не можемо зрозуміти, як у 5-ти поверховому будинку розмістилося аж 7 поверхів і як на даху опинився запорожець із літальним пристроєм!

А як смакувало нам у «Майстерні шоколаду»! Випивши горнятко запашної кави і поласувавши порцією густого шоколаду, ми відчули справжню насолоду, яку не можна порівняти ні з чим.

На жаль, другий день швидко спливав і наша подорож до найзагадковішого міста в Україні підходила до кінця. Сподіваємося, що Львів ще довго буде нагадувати нам про себе не тільки сувенірами, але і незабутніми враженнями від атмосфери цього міста”.

За матеріалами сайту Прилуцького гуманітарного-педагогічного коледжу ім. І. Я. Франка

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>