Дієвість колективного договір у бюджетній сфері – питання семінаруПроблема полягає в тому, що основні положення колективного договору посилаються безпосередньо на статті законів, а це надзвичайний ризик при постійних законодавчих змінах. Цей меседж був визначений у ролі проблемного питання другої частини тренінгу «Переговори, як основний інструмент профспілкового представника у захисті прав спілчан».

Захід було проведено на початку березня за програмою навчання профспілкових лідерів Городнянського району в Школі профспілкового активу “Основи профспілкового руху” Чернігівського навчально-методичного центру профспілок.

У якості тренера з профспілковими лідерами працював Геннадій Мироненко – голова Городнянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України, учасник українсько-данського проекту «Посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці, захисту прав працівників та демократизацію в Україні».

Дієвість колективного договір у бюджетній сфері – питання семінаруДомашнім завданням для учасників після першої частини тренінгу був аналіз колективних договорів закладів та установ, які представляли учасники. Обговорення проблеми на початку тренінгу відкрило для всіх реальний стан колдоговірного регулювання в бюджетній сфері:

  • • положення колдоговору часто повторюють норми законодавства;
  • • формулювання більшості з них не є універсальними, а знаходяться у вузьких рамках;
  • • не сформульовано чіткі алгоритми дій у певних виробничих ситуаціях.

Така пряма залежність від норм законодавчих актів, які змінюються з шаленою швидкістю, і є справжньою загрозою найманим працівникам. І це добре розуміємо ми, голови організаційних ланок Чернігівської обласної організації Профспілки. У свій час ми дуже прискіпливо віднеслися до прийняття обласної Угоди між управлінням освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації і Чернігівською обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України, положення якої виписані таким чином, що не повторюють законодавство.

Дієвість колективного договір у бюджетній сфері – питання семінаруПрактична частина тренінгу мала на меті розвинути вміння проаналізувати діючий документ і вигідно змінити формулювання його положень. Це виявилось на диво важко, адже відійти від стереотипів – це тільки перший крок. Необхідно таким чином сформулювати текст, щоб не вступаючи у конфлікт із законами, максимально забезпечити гарантії працівникам та не дати можливість контролюючим органам висунути свої претензії.

Зрозуміло, що така робота потребує набагато більше часу, ніж дві години практичних занять. Тому, маючи базове бачення, учасники навчання продовжать роботу у своїх колективах із колдоговорами, залучивши до команди інших працівників. Модератор тренінгу Геннадій Мироненко буде здійснювати подальшу консультативну функцію щодо кожного конкретного документу чи окремого питання.

Геннадій Мироненко
голова Городнянської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

Дієвість колективного договір у бюджетній сфері – питання семінару

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>