Чернігів відвідали представники міжнародних освітянських профспілок
Протягом одного дня в Чернігові з робочим візитом перебувала делегація Пан’європейської структури Інтернаціоналу освіти та Європейського комітету профспілок освіти у складі Віце-президентів Кункі Даміанової та Оділь Кордел’є, а також Інтернаціонального Секретаря Конфедерації профспілок вчителів Франції Роже Феррарі. Представники цих поважних структур, які об’єднують понад 30 мільйонів членів профспілок, провели низку зустрічей з активом Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки.
Офіційні заходи розпочалася в управлінні освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації. Гостинно зустріли делегацію та познайомили з системою роботи освітніх закладів області начальник управління Анатолій Заліський та заступник начальника Наталія Лещенко.
Члени делегації відвідали загальноосвітню школу №22 м. Чернігова, де провели бесіду з вчительським колективом і ознайомилися з роботою первинної профспілкової організації. Згодом відбулася зустріч з Тетяною Матвеєвою, головою обласної організації Профспілки працівників освіти і науки та керівниками різних ланок профспілки в приміщенні Навчально-методичного центру профспілок. У своєму виступі Тетяна Матвеєва не тільки ознайомила гостей з основними досягненнями і проблемами профспілки, але і спробувала пояснити специфіку та особливості роботи українських профспілок: “Виходить так, що нам недостатньо добитися чогось в переговорах з Урядом на загальнодержавному рівні. Фактично ми тільки теоретично відстоюємо певні права. Щоб реально покращити життя наших членів профспілок ми повинні вести роботу за практичну реалізацію законодавчих норм на місцях”.
Однією з основних проблем, які знаходяться в полі зору обласної організації профспілки, присутні назвали запровадження Єдиної тарифної сітки в повному обсязі та встановлення посадового окладу робітника 1-го тарифного розряду на рівні мінімальної зарплати. Гальмування з вирішенням саме цього питання не дозволяє суттєво покращити матеріальне становище освітян.
Представників Інтернаціоналу освіти включилися в дискусію щодо підвезення педагогічних кадрів до місця роботи в сільській місцевості. В цьому питанні обласна організація профспілки займає принципову позицію – ці витрати вчителів повинні компенсуватися. Залишається також проблемним питання роботи вчителів з неповним навантаженням. Наразі близько 23% освітян працює в такому режимі.
Микола Богдан – голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, який також був присутній на зустрічі, відзначив, що на сьогоднішній день профспілка освіти і науки є однією з найефективніших профспілкових організацій в області. А наприклад, в питанні оздоровлення дітей, вже 3 роки поспіль вона визнається найкращою в Україні серед обласних організацій профспілки освітян.
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ