2022_06_23_politeh_1Повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України призвело до значного збільшення кількості громадян та сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, зниження їхнього життєвого рівня та погіршення морально-психологічного стану.

Оскільки Чернігівська область є однією із найбільш постраждалих від збройної агресії, виникає необхідність надання додаткових соціальних гарантій її жителям. Саме таку мету має новий проєкт Обласної програми підтримки студентів на 2022/2023 навчальний рік, розробку якої ініціювали Чернігівська ОВА та місцеві виші.

— Освіта — це наш стратегічний ресурс, передумова інтеграції молоді в суспільство та гарантія економічного розвитку. Саме рівень та якість здобутої освіти значною мірою визначають можливості розвитку не тільки регіону, а країни загалом, — підкреслила Жанна Шерстюк під час зустрічі з освітянською спільнотою 23 червня в Чернігівській політехніці. — Сподіваємося, що подібна ініціатива допоможе забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців для відбудови та подальшого економічного розвитку Чернігівщини.

Згадана програма передбачає комплекс заходів для фінансової, соціальної, юридичної та психологічної підтримки жителів області та їхніх родин. Пріоритетною буде допомога студентам, які вступили  до університетів Чернігівської області у 2022 році (або вже навчаються) на спеціальності, що мають попит на регіональному ринку праці (будівельні, освітні, інженерні). Таким студентам компенсуватиметься частина вартості навчання.

2022_06_23_politeh_13На думку розробників, ініціатива важлива як з економічної, так і демографічної точки зору. Вона дасть змогу підвищити рівень соціального захисту студентів, які опинилися у скруті через війну, а також зберегти наукові кадри на місцях. Адже, за попередньою соціологічною оцінкою, що проводив Національний університет «Чернігівська політехніка», понад 80% випускників шкіл, які виїжджають навчатися в інші регіони чи за кордон, не повертаються.

Нині триває експертиза та обговорення проєкту програми. Тож робоча група може вносити корективи. У разі її ефективної реалізації досвідом Чернігівщини можуть скористатися інші регіони.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>