Фото0736Минулого тижня профспілковий комітет Первинної профспілкової організації М.Коцюбинської  територіальної громади Профспілки працівників освіти і науки України, яка  була створена у  травні 2017 року, звітував на звітно-виборній конференції про свою діяльність за цей період

У роботі конференції взяли участь Тетяна Матвеєва – голова обласної організації Профспілки, Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації.

З доповіддю про роботу профспілкового комітету виступила Ольга Деркач – голова первинної профспілкової організації територіальної громади.

У доповіді зроблено аналіз профспілкового членства за попередні роки. Сьогодні   організація Профспілки нараховує 116 членів. Найбільш масовий вихід із профспілки відбувався на початку  2017 року, коли була створена М.Коцюбинська громада. З моменту створення у 2017 році первинної профспілкової організації цей процес зупинився і вона поповнилася 15 новими членами Профспілки.

Особливий акцент у доповіді було поставлено на Колективний договір,  який укладений на 2018-2023 роки  між відділом  управління освітою Михайло-Коцюбинської територіальної громади  та первинною профспілковою організацією Михайло-Коцюбинської територіальної громади Профспілки працівників освіти і науки України. Досягнуті домовленості сприяли вирішенню питань умов і оплати праці, надання відпусток, виплати винагороди, встановлення надбавок тощо. У грудні 2018 року сторони звітувались про виконання взятих на себе зобов’язань.

Виплата надбавки за вислугу років здійснюється всім педпрацівникам згідно законодавчо встановлених розмірів.

Надбавка за престижність педагогічної праці встановлена –15%

17% надбавки встановлено педагогам, хто потребує підвозу, 30%- директорам, їх заступникам, вчителям НУШ,  30% –  педагогам , які підготували переможців  учнівських конкурсів та олімпіад.

У територіальній громаді запроваджена премія Блакитного, дві номінації якої  по 5 тисяч гривень передбачені для педагогів. Така премія була вручена Гальку А.В. – вчителю Андріївської ЗОШ (голові профкому) та Сапун Н.І.- вчителю гімназії.

У всіх навчальних закладах  здійснюється доплата за класне керівництво, перевірку зошитів та письмових робіт, завідування бібліотекою та майстернею. Оплата праці вчителям за завідування навчальними кабінетами здійснюється відповідно до наказів керівників.

У цьому році були своєчасно виплачені відпускні, одночасно з ними і кошти на оздоровлення.

Виплата винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання обов’язків у розмірі 30% здійснюється із дотриманням норми угоди до професійного свята.

Доповідачка зупинилася на перевагах норм Колективного договору для членів Профспілки.  Хоча розміри більшості доплат чітко визначені законодавством, є ряд виплат, визначення розміру яких віднесено до компетенції колективних договорів і угод. Однієї з них є доплата за роботу у нічний час. Доплата 40% встановлюється  за рішенням профспілкових органів для членів Профспілки.

Ключовим питанням у сфері зайнятості  для профспілки є збереження робочих місць. Зменшення контингенту учнів призводить до оптимізації та реорганізації освітніх закладів, як наслідок – скорочення посад, втрата робочих місць. Профком організував навчання голів профспілкових організацій  по питанню  захисту прав працівників в процесі оптимізації мережі. Це дало свій позитивний результат саме у даній ОТГ.  У квітні 2019 року освітянські колективи активно стали на захист своїх прав, дізнавшись про плани керівництва громади оптимізувати освітні заклади. В усіх закладах були проведені профспілкові збори, прийняті та надіслані звернення до депутатів та керівників. Завдяки активній позиції усіх членів Профспілки та вагомій підтримці з боку обласної організації Профспілки, процес був зупинений, працівники захищені.

«Цілком розумною і правильною є політика співпраці між профспілковими органами та керівництвом ОТГ, адже, за великим рахунком, ми спільно повинні спрямувати свої зусилля на вирішення соціально-економічних проблем членів територіальної громади  та захист їхніх прав » – наголосила у своїй доповіді голова організації.

Профспілковим комітетом здійснювався громадський контроль за дотриманням трудового законодавства, проводились заходи для усунення виявлених порушень, надавалася правова допомога та забезпечувалося представництво інтересів спілчан у органах державної влади та місцевого самоврядування.

У доповіді проаналізовано стан   організаційної, інформаційної та культурно-масової роботи у звітному періоді.

У обговоренні доповіді взяли участь делегати конференції, які одностайно запропонували вважати роботу первинної профспілкової організації задовільною.

На конференції виступила Тетяна Матвеєва – голова обласної організації Профспілки, яка  дала оцінку ситуації, що склалася в галузі освіти у зв’язку з прийняттям нових законів та позиції Профспілки до цих змін.

Головою первинної профспілкової організації територіальної громади знову одноголосно обрано Деркач О.Ф.

 

 

 

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>