Маковія – особливості свята, історія, традиції
Традиційно, релігійне свято Маковія відзначається 14 серпня. Інша назва свята – Медовий Спас. На цей час припадає початок Успенського посту, який завершиться 28-го серпня. Як і всі церковні свята він має свою історію, традиції.
Відповідно до церковної історії свята Маковія вважається днем семи мучеників Маккавіїв, які цінною своєї віри прийняли мученицьку смерть. Ця подія відбулася у 166 році до н.е, коли правлячий сирійський цар Антіоха Єпіфан намагався всім нав’язати язичництво і впроваджувати його як основне віросповідання.
Але брати Маккавії, їх мати Соломонія і вчитель Єлезар наважилися протистояти Єпіфанові. За їх віру сирійський цар наказав їх мучити і вбивати на очах у матері і інших жителів. Коли ж в живих залишився тільки один, молодший син, то Єпіфан в останній раз запропонував прийняти язичництво їй і її синові і залишитися в живих. На що мати Соломонія категорично відмовилася, кажучи, що вони вірні своїй вірі. Коли і останнього сина не стало, вона розправила руки над їхніми тілами, схилила голову і в мить померла. З того часу брати Макковії є уособленням непорушності і дотримання християнських заповідей.
Також вважається, що назва свята утворилася від складання імені Макковія і співзвучного з ним рослини маку, який дозріває саме до середини серпня.Тому одним з основних елементів на це свято є квітковий, трав’яний букет в якому є кілька макових стеблин.
У Візантії це свято було встановлене близько ІХ ст. Воно полягало у перенесенні з імператорського палацу до храму Софії частини хреста Господнього, що збереглася. Протягом двох тижнів цю святиню носили Константинополем для “відвертання хвороб” та очищення міста від злих духів, які, за давніми віруваннями, приносили епідемії страшних хвороб. За допомогою хреста освячували воду, щоб вона стала чистішою та щоб йшли дощі у спеку.
Вважається, що на Маковія не можна працювати в городі, на присадибній ділянці і вдома. Не можна копати, будувати, шити, прати чи прибирати. Всю роботу зазвичай роблять напередодні.
Вже з наступного дня (15 серпня) не можна купатися в озерах і річках, інакше, за повір’ям, з’явиться ризик потонути або серйозно захворіти. Також до Спасу востаннє за рік потрібно купати худобу, щоб на неї не напали хвороби.
А ще на Маковія варто утриматися від сварок та лихослів’я. Не можна бажати комусь зла, щоб не накликати на себе негативу і нещастя.
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ