Чернігівська обласна організація Профспілки звітувалася на засіданні президії Центрального комітету
25 вересня 2014 року в м. Житомир відбулося виїзне засідання президії Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України під головуванням Георгія Труханова — лідера організації. На засіданні виборного органу розглядалося питання організації громадського контролю виборними органами Профспілки за додержанням законодавства про працю в установах і закладах освіти Чернігівської області.
З інформацією щодо організації та здійснення громадського контролю виборними органами Профспілки за додержанням законодавства про працю в установах і закладах освіти Чернігівської області виступив Сергій Романюк – заступник голови ЦК Профспілки. Він дав позитивну оцінку роботи організації по здійсненню громадського контролю за додержанням законодавства про працю, організації та проведення навчання громадських інспекторів праці з числа керівників та членів виборних органів районних, міських та первинних профспілкових організацій.
З презентацією перед членами президії виступила голова Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Тетяна Матвеєва. У своєму виступі вона зупинилась на проблемах, з якими стикаються організаційні ланки Чернігівської обласної організації при здійсненні громадського контролю за додержанням законодавства про працю та шляхах їх вирішення.
Доповідач проаналізувала структуру профспілкової служби в закладах освіти області, яка займається контролем за дотриманням трудового законодавства. У березні 2013 року президія обкому затвердила програми навчання громадських інспекторів праці. Протягом року в організаціях проводилась підготовка профспілкових лідерів, які нині здійснюють громадський контроль за дотриманням трудового законодавства в закладах і установах освіти області.
До громадського контролю за дотриманням законодавства про працю в області залучено 995 уповноважених профспілкових представників, з них: правовий інспектор праці – 1, члени виборних органів – 33, повноважні представники виборних органів – 961. З кожним роком збільшується кількість консультацій, які надає обласна організація.
Але основний акцент голова організації зробила на тому, що громадський контроль Профспілки за дотриманням трудового законодавства здійснюється через соціальний діалог та співпрацю з управлінням освіти і науки, департаментом соціального захисту, територіальною державною інспекцією з питань праці, Національною службою посередництва і примирення. Виконуючи законодавство про соціальний діалог, обласна організація Профспілки першою в області підтвердила свою репрезентативність. Усі 25 районних і міських організацій також отримали відповідні свідоцтва.
Укладено Угоду між управлінням освіти і науки облдержадміністрації та обласною організацією Профспілки на 2012-2015 роки, угоди з відділами (управліннями) освіти укладені у всіх 25 районах і містах області. Рівень охоплення колективними договорами працівників складає 99,6%.
Через норми колективних угод обласній організації вдалося закріпити положення, які захищають права саме членів Профспілки й не стосуються працівників, які не є членами Профспілки, що сприяє мотивації членства у Профспілці.
Норми Угод спрямовані на врегулювання питань оптимізації мережі, зайнятості, розподілу педнавантаження, співпраці з роботодавцями тощо.
Одним з показників ефективності колективних угод є приєднання до членів Профспілки працівників освіти і науки України у цьому році двох професійно-технічних навчальних закладів.
У полі зору профспілкових організацій області, наголосила доповідач, постійно перебувають питання здійснення громадського контролю під час проведення оптимізації мережі навчальних закладів. Так, цього року завдяки принциповій позиції Профспілки вдалося відстояти мережу навчальних закладів в області від радикального скорочення, якого вимагало Міністерство фінансів. У результаті, із пропонованих до закриття 246 загальноосвітніх закладів, було закрито тільки 9 шкіл, в яких дійсно нема учнів.
Далі Т.А. Матвеєва зупинилася на проблемі виплати заробітної плати працівникам освіти у нашій області. Вона зробила глибокий аналіз причин постійного недофінансування освітянської галузі. За останні роки у затверджених бюджетах Чернігівської області не вистачало на заробітну плату: у 2012 р. – 3,0 місячних фондів, у 2013 р. – 2,9, у 2014 р. – 3,1.
Доповідач відмітила, що профспілкові організації всіх рівнів Чернігівської області вживають усіх можливих заходів для погашення заборгованості: направлення звернень до органів влади, моніторинг і виявлення заборгованості, зустрічі з представниками влади, розгляд питань на засіданнях виборних органів із запрошенням представників влади, звернення на «гарячі лінії», акції протесту, колективні трудові спори.
У кінці доповіді голова обласної організації наголосила , що контроль за дотриманням законодавства є дуже важливим мотиваційним фактором для кожної людини.
Дана інформація викликала жваве обговорення членами президії. Приємно відзначити, що президія Центрального комітету Профспілки схвалила досвід роботи Чернігівської обласної організації Профспілки по здійсненню громадського контролю за додержанням законодавства про працю.
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ