Виступ голови обласної організації Профспілки напередодні нового навчального року
Навряд чи знайдеться інша сфера діяльності, крім освітянської, де б початок нового циклу роботи відзначався та сприймався суспільством як подія державного значення, як всенародне свято. Це приємно і водночас відповідально, адже на нашу галузь покладаються великі надії.
Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України і в минулому і наступному навчальному році, представляючи інтереси спілчан, здійснює соціально-економічний захист працівників освіти і науки, студентів, учнів. Одним із першочергових наших завдань залишається визнання освіти найвищим державним пріоритетом.
Найголовнішим сьогодні для керівних органів усіх первинних, районних, міських і обласної організацій Профспілки залишається знання справ в освітянській галузі, ситуації, що склалася в кожному трудовому колективі, досягнень та проблем кожного працівника, ветерана освіти, студента та учня. Профспілкові комітети, міськкоми, райкоми та обком Профспілки працюють для людей, „поспішають робити добро, щоб не запізнитися”.
Протягом минулого навчального року були досягнуті певні результати у вирішенні соціально-економічних проблем членів Профспілки, здійснювався активний захист і відстоювання їхніх інтересів, налагоджувалися стосунки із соціальними партнерами для досягнення позитивного результату.
У кінці минулого року в області виникла складна ситуація із станом виплати заробітної плати, усі організаційні ланки контролювали це питання.
У листопаді 2012 року на пленумі комітету обласної організації було прийнято звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Чернігівської облдержадміністрації, Президента України з вимогою вжити заходів для вирішення питання щодо забезпечення фінансування галузі освіти в розмірах, які б гарантували якісну організацію навчально-виховного процесу та право працівників освіти на своєчасне отримання заробітної плати. З первинних, районних організацій до органів влади було надіслано більше сотні аналогічних звернень. До кінця грудня заборгованість по заробітній платі педагогічним працівникам в області була виплачена.
Але вже у січні 2013 року Профспілці працівників освіти і науки України довелося вести справжню боротьбу за підвищення рівня першого тарифного розряду.
Завдяки спільним зусиллям обласної, галузевої Профспілки та в цілому Федерації профспілок України вдалося вийти на позитивний результат.
Досягнуті домовленості були реалізовані шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України на своєму засіданні 27 березня відповідної постанови. Згідно з нею з 1 січня 2013 року підвищилися посадові оклади працівників бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки.
Формування бюджетів завжди викликає неабияке занепокоєння працівників Профспілки. Змін до бюджету 2013 року не відбулось, тому можемо мати ситуацію минулого року, хоча з вимогами щодо перегляду бюджету цього року та прийняття бюджету 2014 року Профспілка зверталась до всіх вищих інстанцій.
Стурбував Чернігівську обласну організацію Профспілки працівників освіти і науки України та всю освітянську спільноту проект постанови Кабінету Міністрів України «Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери». Зазначений проект передбачав скасування 20-% надбавки педпрацівникам, заміну підвищення окладів за педагогічні звання на доплати. У своєму зверненні, прийнятому 20 червня 2013 року до Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Кабінету Міністрів України, президія комітету обласної організації вимагала проведення галузевої консультації з представниками Профспілки працівників освіти і науки України, Федерації Профспілок України за участі Міністерства освіти і науки України під головуванням Мінсоцполітики України, а також громадського обговорення зазначеного проекту.
Слід відзначити, що влада прислухалась до зауважень Профспілки і на засіданні Уряду 01.08.2013 прийнято рішення зняти проект постанови Кабінету Міністрів України «Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» з розгляду та доручено Мінсоцполітики його доопрацювати.
Усі ці питання піднімалися мною на виїзному засіданні комітету науки і освіти Верховної Ради у липні цього року у нас в області.
Одночасно з питаннями економічного захисту членів Профспілки комітет обласної організації працює і над вирішенням соціальних питань. Оздоровлення членів Профспілки і їхніх дітей – одне із таких завдань.. У листопаді 2012 року на засіданні президії було затверджено Програму оздоровлення та відпочинку членів Чернігівської обласної організації Профспілки Працівників освіти і науки України та їхніх дітей на 2013-2015 роки.
Члени Профспілки відпочивають у пансіонаті «Пролісок» у м. Трускавець. Путівки у пансіонат спілчанам та членам їх сімей видаються за рішенням районних, міських, первинних вузівських організацій Профспілки. Часткова оплата однієї путівки з бюджету комітету обласної організації Профспілки встановлена у розмірі 700 грн., решта – за рахунок районних, міських організацій. Всього в цьому оздоровчому сезоні відбулося 10 заїздів. Щороку майже 600 членів Профспілки оздоровлюються у санаторії-профілакторії обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. К.Д. Ушинського.
Усі організаційні ланки обласної організації Профспілки здійснюють оздоровлення дітей своїх спілчан у різних дитячих оздоровчих закладах. За два роки профспілковим бюджетом усіх рівнів на оздоровлення дітей членів Профспілки було витрачено майже 1 млн. грн.
Значна увага приділяється організації та проведенню відпочинково-екскурсійних поїздок трудових колективів до визначних місць України. Останнім часом в області було здійснено 350 таких поїздок. У них взяло участь 14000 тис. працівників закладів освіти області.
Минулий навчальний рік обласна організація Профспілки завершила чудовим спортивним святом – обласною спартакіадою, яка проводилася на базі Олімпійського навчально-спортивного центру „Чернігів” Першість виборювали 400 спортсменів-аматорів у складі 26 команд з районів, міст і закладів освіти області. Переможцями стали команди міста Ніжина, Чернігівського національного педагогічного університету та Борзнянського району. До речі, команда шахістів Чернігівської обласної організації у квітні цього року посіла друге місце у Всеукраїнському шаховому турнірі Профспілки працівників освіти і науки України.
Про ці та інші події у житті обласної організації ви зможете прочитати на сайті, який було створено минулого року з метою інформування її членів про діяльність Профспілки працівників освіти і науки України і обласної організації зокрема.
Голова Чернігівської обласної організації
Профспілки працівників освіти і науки України Тетяна Матвеєва
Яка інформація на сайті є найбільш корисною для вас?
Пошук за датою
Листопад 2024 П В С Ч П С Н « Жов 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Теґи
ОТГ Оплата Спорт виплати вчитель-сумісник відпустки відрядження вітання галузева та генеральна угоди діловодство зарплата захист прав колдоговір консультації профспілки медогляди медіа методкабінети міжнародна співпраця нова робота нормативна база оздоровлення оплата праці оформлення нового працівника охорона праці пенсія перевірки переговори планування послуги ЖКГ постанова Президії правова допомога протестні дії профспілкове навчання робота середня школа соціальне партнерство соціально-економічний захист спартакіада стипендія студентський профактив трудовий договір фінансова робота фінансування освіти єдина тарифна сітка інформація ФПУ