2149613746Протягом останніх двох років державне фінансування галузі освіти і науки в Україні значно збільшувалося, що дозволило реалізувати низку важливих ініціатив та підтримати ключові напрями освітньої політики. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 18 березня 2025 року.

Серед основних напрямів — розвиток очного навчання, модернізація інфраструктури шкіл, підтримка реформи Нової української школи, профільної та професійно-технічної освіти, а також забезпечення безоплатного шкільного харчування.

У межах політики «школа офлайн» понад 100 тисяч учнів повернулися до очного навчання з вересня 2024 року.

У 2025 році на облаштування укриттів у школах передбачено 6,2 млрд грн, з яких 3,8 млрд вже розподілено на реалізацію 60 проєктів.

Також виділено 1,6 млрд грн на закупівлю понад 600 шкільних автобусів для забезпечення доступу учнів до освітніх закладів. Транспорт закуповується у вітчизняних виробників.

Фінансування реформи НУШ у 2025 році перевищує 2 млрд грн. Окрему увагу зосереджено на підготовці до впровадження профільної освіти з 2027 року. На матеріально-технічне оснащення шкіл у цьому напрямі розподілено 500 млн грн.

Продовжується реалізація програми безкоштовного харчування для учнів 1–4 класів, якою охоплено понад 1,6 млн дітей. За словами Прем’єр-міністр України на це виділено понад 2,8 млрд грн. З вересня 2025 року планується розширення програми на прифронтові регіони. Також передбачено 1,2 млрд грн на модернізацію харчоблоків за трьома новими моделями: базова кухня, опорна кухня та фабрика-кухня.

У напрямі професійно-технічної освіти відкрито майже 100 нових майстерень, понад 30 з яких – у 2025 році. Заплановано відкриття ще до сотні майстерень за рахунок 540 млн грн, передбачених у державному бюджеті.

Фонд оплати праці освітян у 2025 році становить 115 млрд грн. Приблизно 500 тисяч педагогів отримують щомісячну доплату, обсяг якої планується збільшити з вересня. Також передбачено кошти на підвищення кваліфікації працівників освіти.

Водночас заробітну плату працівників освіти важко поки що назвати конкурентною та достатньою.

Профспілка працівників освіти і науки України постійно моніторить ці питання, веде соціальний діалог із владою щодо збереження чинних гарантій, виплат відповідно до законодавства, а також забезпечення належного і стабільного фінансування галузі та гідної оплати праці освітянам.

Так, нещодавно було оприлюднено Заяву Профспілки щодо Закону України «Про дошкільну освіту» в частині робочого часу.

За матеріалами – Урядовий портал

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>