forum_2d-32-of-1504-6 грудня 2024 року в Києві відбувся III Всеукраїнський молодіжний форум під гаслом: «Молодь для України. Україна для молоді. 2.0. Освічена молодь – основа успішної відбудови країни».

Захід організовано Молодіжною радою ФПУ та Радою молоді, яка працює та навчається ЦК Профспілки працівників освіти і науки України за підтримки Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні. Форум об’єднав понад 70 учасників, серед яких профспілкова молодь, студенти, військовослужбовці, представники ГО, міжнародні партнери.

Урочисте відкриття та привітання

На відкритті форуму з вітальними словами виступили Естер Лінч – генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок, Григорій Осовий – голова ФПУ, Георгій Труханов – голова Профспілки працівників освіти і науки України, Олександр Ярема – державний секретар Кабінету Міністрів України, Майке Фіннен – президентка Профспілки освіти Німеччини, Катерина Гайдук – представниця МОП,  Фелікс Гетт – директор Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

Вони наголосили на важливості участі молоді у процесах відбудови України, формуванні нових підходів до розвитку суспільства, консолідації зусиль профспілкових організацій та спільній праці у цей складний для країни час.

Ключові теми та спікери
1733527992_forum_2d_-23-of-412

Першу сесію форуму присвятили освітнім, економічним та соціальним ініціативам, що створюють умови для активної участі молоді у формуванні майбутнього України. Також спікери підкреслили значущість молоді в економічному відновленні.

Дарія Андрюніна – директорка департаменту зайнятості Міністерства економіки України, розповіла про внесок молоді у розвиток економіки. Її доповнив Михайло Кравченко – начальник відділу з питань зайнятості населення цього ж відомства.

Андрій Чесноков – заступник міністра молоді та спорту України, презентував програму «Молодіжна гарантія». Зокрема, він зазначив, що «Молодіжна гарантія» забезпечує молоді можливість отримати освіту, працевлаштування або стажування протягом чотирьох місяців після навчання чи втрати роботи, сприяючи зменшенню безробіття та залученню до відбудови країни.

Олег Григорюк – голова Профспілки робітників морського транспорту, поділився досвідом залучення молоді до профспілкового руху. Олександр Шубін – заступник голови ФПУ, акцентував увагу на Соціальному пакті як інструменті співпраці.

Модерувала дискусію Ольга Чабанюк – заступниця Голови Профспілки працівників освіти і науки України.

Друга сесія мала практичний характер і зосередилася на реальних викликах, з якими стикається молодь у професійному та соціальному житті, і на можливостях їх вирішення через партнерство та обмін досвідом.
1733528026_forum_2d_-91-of-412

Так, Юрій Баланюк – голова Національного агентства кваліфікацій, висвітлив питання співпраці університетів і ринку праці. Олена Колесникова з Федерації роботодавців України обговорила з молоддю питання перспектив, які відкриваються бізнесом для молодих працівників і закликала брати ініціативу у свої руки, підвищувати свої навички та бути активним гравцем на ринку праці.

Сергій Романюк – заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України, надав роз’яснення щодо трудового законодавства і підкреслив важливість співпраці та взаємопідтримки у молодіжному середовищі, особливо, якщо питання стосується захист своїх прав та гарантій. У свою чергу, Василь Андрєєв – заступник голови ФПУ, поділився досвідом реалізації профспілкових проєктів для молоді та підкреслив важливість їхньої ролі у соціально-економічних ініціативах.

Направляла хід дискусії Іванна Храпко – голова Молодіжної ради ФПУ.
forum_2d_-220-of-412
Кращі профспілкові практики профспілкової роботи цього дня презентували Сергій Кубанський – голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я, Олена Угоднікова – голова профспілкової організації ХНУМГ ім. Бекетова, Тетяна Ступник – голова Київської обласної організації Профспілки працівників лісових галузей, ветеран Андрій Гаврушкевич – помічник ректора НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» та Євгеній Стемпковський – заступник голови Молодіжної ради Профспілки залізничників та транспортних будівельників України. Спікери поділися власним досвідом праці на профспілковій ниві та родзинками роботи. Координував роботою сесії Павло Прудніков – заступник голови Атомпрофспілки.

forum_2d_-345-of-412

Інформаційна складова та обмін досвідом

Питання медіаграмотності та цифрової грамотності спілчан обговорювали на фінальній панелі. Зокрема, Павло Олещук – помічник голови Атомпрофспілки, поділився досвідом інформаційної роботи в організації. Ірина Єриненко – голова Молодіжної ради Профспілки морського транспорту, зосередила увагу на роботі у соціальних мережах.

На звершення роботи Інна Михальченко – завідувачка відділу інформаційного забезпечення Профспілки освітян, представила основи медіаграмотності та використання ШІ в комунікаціях. Спікерка наголосила на важливості постійного вдосконалення навичок медійної грамотності та провела інтерактив, під час якого учасники форуму визначали, чи є зображення створеними ШІ, чи реальними фотографіями.

Інна Добровольська – СЕО AHEAD International, підсумовуючи панель успішного досвіду, акцентувала увагу на екологічних принципах управління, підкресливши їх важливість у формуванні в компанії духу підтримки, поваги до праці, психологічного стану працівників та ролі таких підходів у розвитку відповідальної молоді.

Презентації молодіжних ініціатив

У останній день форуму відбулася жвава сесія, присвячена обміну досвідом та презентації напрацювань молодіжних рад і громадських організацій. Цей день став кульмінацією заходу, об’єднавши молодь із різних куточків України навколо ідей співпраці, розвитку та взаємодії.

Так, серед виступаючих були представники провідних ППО закладів вищої освіти, молодіжних організацій та профспілкових рад, які ділилися своїм досвідом, проєктами та поглядами на майбутнє. Зокрема роботу презентували: ППО Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, ППО студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, профком студенів ЛНУ імені Івана Франка, ППО студентів НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».

Своїми практиками також  поділилися молодіжні осередки від всеукраїнських профспілок. Особливу увагу учасників привернула презентація SD Platform, яку представив її співзасновник Богдан Ференс. Він поділився цікавими ініціативами SD платформи та закликав до спільної реалізації проєктів, спрямованих на розвиток молодіжних лідерів та підтримку соціальних змін.
forum_2d-135-of-150

Підсумки та перспективи

Форум завершив свою роботу. Окрім сертифікатів, молодь отримала нові знання, ідеї, знайомства та впевненість у правильності вибору. Учасники форуму дійшли спільного висновку, що саме освічена, ініціативна та згуртована молодь стане рушійною силою відновлення країни і спільними зусиллями можна досягти амбітних цілей у відбудові України та створенні кращого майбутнього.

III Всеукраїнський молодіжний форум став значним кроком до зміцнення єдності молодіжного профспілкового руху та формування спільного бачення розвитку країни.
forum_2d-04-of-150
Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>