fpu_22_02-28-of-164До другої річниці від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, 22 лютого 2024 року, у Києві відбулася міжнародна зустріч солідарності з національними профспілками «Українські профспілки: два роки в умовах війни – виклики, пріоритети та подальша підтримка».

Ініціатори конференції Федерація профспілок України, КВПУ спільно з глобальними та європейськими профспілковими об’єднаннями – Міжнародною конфедераціє профспілок, Європейською конфедерацією профспілок, АКТРАВ, за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта зібрали спілчан, щоб нагадати всьому світові, якою ціною українці воюють за свою незалежність, захищають демократію та європейські цінності.

Захід транслювався в режимі відеоконференції за сприяння міжнародних профцентрів для 200 мільйонів членів профспілок, які вони об’єднують у 170 країнах світу.

Міжнародна зустріч солідарності була спрямована на те, щоб привернути увагу світової громадськості до проблем українських профспілок та всіх спілчан, які ризикують своїми життями, захищаючи фронт від російських загарбників та працюючи під ракетними загрозами в тилу.

fpu_22_02-33-of-164

У своєму виступі Голова ФПУ Григорій Осовий подякував Естер Лінч – Генеральній секретарці ЄКП та Люку Тріанглу – Генеральному секретарю МКП за сприяння у проведенні цієї зустрічі й підтримку спілчан України від багатьох країнах світу.

Голова ФПУ відзначив, що це є виявом великої солідарності та дружби і підкреслив, що лише в умовах миру можна гарантувати безпеку, гідну працю та достойний рівень життя людей.

Українські профспілки постійно надавали цьому значну увагу і продовжують робити це, навіть за обставин, коли війна перекреслила всі плани та амбіції. Григорій Осовий зауважив, що війна призвела до серйозних втрат – тотальні руйнування лікарень, шкіл, підприємств, житлового фонду, а також смерті та травми працівників та їхніх сімей. І наразі вже втрачено понад 5 мільйонів робочих місць.

З перших днів великої війни, профспілки України відчувають активну підтримку від своїх зарубіжних партнерів. Їхня допомога спрямована на відновлення будівель профспілок у прифронтових районах для надання притулку тисячам внутрішньо переміщених осіб. Для ФПУ міжнародна підтримка стає можливістю більш повно виконувати свої статутні зобов’язання та відновлювати інституційні спроможності членських організацій. Ця допомога спрямована в першу чергу на тих, хто втратив близьких та рідних через воєнні дії та опинився в скрутному матеріальному становищі. Голова організації закликав міжнародних партнерів продовжувати підтримку України і українських профспілок, сприяючи їхньому відновленню та підтримці громадян.
fpu_22_02-24-of-164

Про долі спілчан та особливості діяльності підприємств в умовах війни розповіли представники від багатьох всеукраїнських профспілок та їх об’єднань, зокрема від металургів, гірників, освітян, атомників, енергетиків та молодіжної Ради ФПУ.

Профспілку працівників освіти і науки України на міжнародній зустрічі солідарності представила голова Донецької обласної організації Профспілки Тетяна Заморська. Вона окреслила напрями діяльності галузевої Профспілки в умовах воєнного стану в частині соціального захисту спілчан та розвитку співпраці з міжнародними профспілками.

Тетяна Заморська підкреслила, що з перших днів війни підтримку освітянам висловили Інтернаціонал освіти, ЄКПО, загалом профспілки освітян із понад 26 країн, а за ці 2 роки Україну відвідали міжнародні партнери з Німеччини, США, Іспанії, Польщі та велика делегація Інтернаціоналу освіти. І від імені всіх педагогів вона висловила подяку міжнародним партнерам, які підтримують українських освітян у цей складний для країни час.
fpu_22_02-106-of-164

«730 днів війни вкотре підтвердили високий дух українських освітян, доводячи, що для них немає нічого неможливого! Ми цінуємо вашу допомогу та солідарність і щиро віримо, що завдяки світовій підтримці Україна переможе у цій страшній війні!», – підсумувала Тетяна Заморська.

Від міжнародних організацій до учасників конференції звернувся Люк Тріангл – Генеральний секретар МКП, Естер Лінч – Генеральна секретарка ЄКП, Людовік Фута – конфедеративний секретар ЄКП, Марія-Елена Андре – директорка Бюро МОП з діяльності трудящих (АКТРАВ).

На зустрічі виступили: Кейті Фейнгольд – директорка міжнародного департаменту АФТ-КВП, Кемаль Озкан – заступник генерального секретаря Глобального Союзу IndustriAll, Бріта Лейон – голова шведської Профспілки державних службовців, президентка Інтернаціоналу громадського обслуговування, Ян Гудріан – генеральний секретар Європейської федерації профспілок громадського обслуговування, Беа Бруске – президентка Конгресу праці Канади, Лоне Крістіансен – директор Данського агентства профспілкового розвитку та Каті Лібре – спеціаліст з міжнародних зв’язків Загальної спілки робітників UGT.

fpu_22_02-112-of-164

Колеги з глобальних профспілок відзначили мужність та стійкість українського народу, який чинить відчайдушний опір ворогу. Учасники конференції запевнили, що продовжать надавати підтримку спілчанам та їхнім профспілковим організаціям.

Керівники українських профспілок висловили подяку учасникам конференції та своїм міжнародним колегам за солідарність, спільну роботу, а також за дієву допомогу від світових профспілок. Вони закликали світові профспілки використовувати свої можливості для максимального поширення прийнятої учасниками зустрічі Заяви ФПУ і КВПУ до другої річниці вторгнення росії в Україну і нехай весь світ дізнається про прагнення українських працівників та їх величезну працю задля наближення Перемоги!

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>